SDP- system i tarnowska fundacja PRODRIVER zapraszają do współpracy

SDP- system i tarnowska fundacja PRODRIVER zapraszają do współpracy

Celem głównym tarnowskiej Fundacji jest realizowanie działań służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby swoimi działaniami poszerzyć świadomość obywateli z zakresu tzw. BRD. Od blisko 7 lat współpracujemy z służbami mundurowymi, organizacjami pozarządowymi, samorządami, przedsiębiorcami, specjalistami w dziedzinie medycyny, psychologii i innymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa na małopolskich drogach. Jeśli chcesz, możesz pomagać razem z Nami…

– „Promowaniem bezpiecznej jazdy zajmuję się od 2011 r. Wtedy to zainicjowałem projekt społeczny „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” ukierunkowany na edukowanie i zachęcanie młodych kierowców do świadomego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Aby zachęcać młodzież do bezpiecznej jazdy i podnoszenia swoich umiejętności za kierownicą w moich projektach łączę wymiar dydaktyczny z wyjątkowymi i atrakcyjnymi nagrodami – co ważne, zupełnie darmowo dla wszystkich uczestników. Stąd pomysł na organizowanie spektakularnych pokazów łączących motorsport oraz symulacje wypadków drogowych z udziałem kaskaderów i służb ratowniczych, a także przeprowadzenia konkursów, w których bezpiecznie jeżdżący kierowcy mogą wygrywać wyjazdy na wyścigi Formuły 1, Jazdy i Spotkania z Mistrzami, wyjazdy na tor wyścigowy czy darmowe karnety na gokarty. Zainicjowano też akcję „Zaprzyjaźnij się z alkomatem” i „Sieć Lokali Przyjaznych Kierowcom”, a także opracowano Multimedialne Mapy Niebezpiecznych Miejsc dla Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza. Projekt ten został zaliczony do grona 10 najlepszych inicjatyw społecznych w konkursie FIO organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wśród 1500 propozycji z całej Polski.

Z uwagi na duże zainteresowanie tym pomysłem wśród kierowców powyżej 25 roku życia, w 2013 r. wdrożyłem podobną inicjatywę o nazwie „PRO DRIVER 25+”: w ramach tej kampanii nagradzamy tych, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami dając im możliwość odbycia profesjonalnych kursów dla kierowców – zdobycia specjalistycznych umiejętności panowania nad pojazdem w każdych warunkach i czerpania radości z efektywnej i bezpiecznej jazdy ucząc się od najlepszych – rajdowych i wyścigowych Mistrzów Polski oraz dyplomowanych instruktorów doskonalenia technik jazdy. Uczestnicy kursu stają się ambasadorami bezpiecznej jazdy – elitarną grupą świetnie wyszkolonych kierowców, do której może dołączyć każdy, kto przestrzega przepisów ruchu drogowego. A nagrody główne to m.in. spotkania z Mistrzami Kierownicy na torze wyścigowym. Źródłem sukcesu obu inicjatyw jest nawiązywanie współpracy ze ścisłą czołówką polskiego motorsportu. Do realizacji obu kampanii, w postaci wsparcia wizerunkowego czy spotkań  z uczestnikami lub jazdami na torze wyścigowym przyłączyli się tak utytułowani i znani kierowcy jak: Rafał Sonik, Leszek Kuzaj, Michał Kościuszko, Adam Gładysz, Wojtek Chuchała, Maciek Steinhof, Monika Jaworska i inni. I co bardzo cieszy – grono to z roku na rok się rozszerza. Do tego dochodzi bardzo mocne partnerstwo – Policja i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z największych miast Małopolski (Tarnów, Kraków, Nowy Sącz) i współpraca z fachowcami od BRD, gwarantujące wysoki poziom merytoryczny i nieodzowną pomoc organizacyjną oraz patronat ze strony ITS, PZM oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Małopolsce.

W uznaniu oryginalności, innowacyjności i skuteczności obu kampanii wśród kilku tysięcy inicjatyw realizowanych w 2013 r. w całej Europie w tematyce BRD projekty pt. „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” oraz „Pro Driver” zostały zaliczone do elitarnego grona kilku wzorcowych „best practices” przez Europejską Kartę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – czołową europejską instytucję BRD przy Komisji Europejskiej, przez co projekty te są znane nie tylko w Polsce ale i na gruncie międzynarodowym.

Wiosną 2014 r. zdecydowałem się założyć Fundację PRODRIVER aby móc jeszcze skuteczniej skupić się na realizowaniu celów związanych z promowaniem bezpieczeństwa na drodze w Polsce i za granicą. 

Robert Barys, pomysłodawca i koordynator projektów „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” oraz „Pro Driver 25+””. 

SDP – system a Prodriver

W ramach współpracy, jedną z części składowych Mobilnego Laboratorium Badań Psychologicznych jest SDP- system – wykorzystywany do diagnostyki przesiewowej uczestników eventów.

Zapraszamy do kontaktu: www.prodriver.org

Netografia:

www.prodriver.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *