SDP – system. Dostępne testy w języku hiszpańskim

SDP – system. Dostępne testy w języku hiszpańskim

Nie ustają prace nad zwiększeniem funkcjonalności i możliwości systemu komputerowej diagnozy GRUPY Psychotronics. Dotychczas, część narzędzi psychometrycznych zaimplementowanych w urządzeniu było dostępnych w językach obcych: angielskim, ukraińskim i słowackim. Obecnie trwają pracę walidacyjne dla autorskich testów, które będą dostępne w języku hiszpańskim.

 

Testy w SDP – system w języku hiszpańskim

Dotychczasowe prace nad hiszpańską odsłoną językową narzędzi badawczych przeznaczonych do badania m.in. funkcji poznawczych, czy wybranych cech osobowości – powoli dobiegają końca. Proces ten rozpoczął się jeszcze w 2020 r., na seminarium z zakresu medycyny i psychologii sportu nt. nowych metod diagnostyki sportowców. Badaniu poddano piłkarzy z Hiszpanii i Polski, grających w zawodowej lidze futsalu. Było to inspiracją do prowadzenia dalszych badań.
Obecnie prowadzimy badania grupy pracowników i kierowców hiszpańskojęzycznych (m.in. z Peru). Na podstawie wyników zostanie opracowana normalizacja do narzędzi SDP – system.
Testy zostały przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego, w asyście autorów testów. Zostały wykorzystane także inwentarze, które są ogólnie dostępne w języku hiszpańskim (np. TIPI).

O wynikach prac poinformujemy wkrótce. Tłumaczenia wybranych testów są już dostępne w językach:

-angielskim;

-ukraińskim;

-słowackim;

-hiszpańskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?  Skontaktuj się z konsultantem SDP – system
(w zakładce “oferta” znajdziesz namiary na naszych konsultantów)

tel: 500 409 854

e-mail: g.zaleski@sdp-system.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *